Salim KORKMAZ

UCLG - MEWA Möderatör
Türkiye

Salim Korkmaz 4 Aralık 1984, Adana doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Adana’da tamamladıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nde yüksek öğrenimini tamamlamıştır. Aynı üniversitede İngilizce Mütercim-Tercümanlık   Bölümü’nde yüksek lisans eğitimi almıştır.

Meslek hayatına başladığı 2008 yılında Türkiye Hentbol Federasyonu’nda Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü görevini yerine getirmiştir. 2010 yılında, akademik hayata geçiş yaparak  Kapadokya Meslek Yüksekokulu’nda Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik bölümünde AB Metinleri Çevirisi, Uluslararası İlişkiler Metinleri Çevirisi, Basın Çevirisi Hukuk Çevirisi gibi teknik-uygulamalı dersler vermiş, bunların yanı sıra aynı kurumda Yurtdışı Eğitim Koordinatörlüğü yapmıştır. 2013 yılından görev yapmakta olduğu Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’nda (UCLG-MEWA) halen Genel Koordinatör olarak çalışmalarını yürütmektedir.

Salim Korkmaz, çok sayıda uluslararası toplantı, kongre zirvelerde kurumunu temsil ederek katkıda bulunmuş ve çeşitli uluslararası toplantıların organizasyonunu üstlenmiştir. Kendisi aynı zamanda İslam ve Demokrasi (2010), İslam Dünyasında Demokratik Değerler (2012), Roma Mitleri (2012) ve Kamikaze Günlükleri (2016) gibi kitapları Türkçeye kazandırmıştır.