Renay ONUR

Adım Adım Türkiye'de Hayırseverlik ve Bireysel Bağışçılık
Türkiye

Adım Adım, Açık Açık, Greenpeace Med Yönetim Kurulu, TEGV Mütevelli

Finans ve İş Geliştirme alanlarında farklı sektörlerde 18 yıl yöneticilik yapmıştır. Kişisel Gelişim Eğitmenidir. Gönüllülük ve Empati konusunda konuşmayı sever. Uzun mesafe koşucusudur. Türkiye’nin en iyi üç yardımseverlik koşucusundan birisidir. 2006-2017 yılları arasında sadece adımları ile 1.000’i aşkın kişiden 400.000 TL bağış toplamıştır.

Spor aracılığıyla sivil toplum kuruluşlarına (STK) kaynak yaratmayı hedefleyen yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmayı ve yaygınlaştırmayı sağlayan bir sivil toplum kuruluşu olan ADIM ADIM’ın kurucularındandır. Kuruluşundan bu yana gönüllü koşuculara ve STK’lara kaynak yaratma koçluğu yapmaktadır. Adım Adım 30 STK’ya yılda 10 milyon TL kaynak yaratılmasını sağlayan bir platform olmuştur.

Adım Adım projesi ile Türkiye’de bireysel bağışçılığı geliştiren, bireyler ve STK’lar arasındaki kopukluğu gideren özgün bir model geliştirdiği için 2014 yılında dünyada bugüne kadar 3500 kişinin kabul edildiği ilk ve en genis sosyal girisimcilik ağı Ashoka tarafından Ashoka Fellow olarak seçilmiştir.

2016 yılında kurulan Açık Açık Derneği’nin kurucularındandır. Açık Açık, Türkiye’de, bağışçıları, bağışçı haklarını tanıyan şeffaf ve hesap verebilir dernek ve vakıflar ile bir araya getirmek amacı ile kurulmuş bir platformdur.