Rana KASAPOĞLU ÖNDER

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajans) Erasmus + kapsamında STK'lara sağlanan destekler
Türkiye

Lisans derecesini ODTÜ  İşletme Bölümünde aldıktan sonra bir süre özel sektörde görev yapmış ve ardından kamuda uluslararası projeler alanında çalışmaya başlamıştır. Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisansını  ve hemen ardından “Erasmus Programı Öğrenci Öğrenim Hareketliliğinin 2004-2009 Yılları Arasında Ülkemizdeki Yayılımı” başlıklı teziyle doktora derecesini tamamlamıştır. Yurt içi ve yurt dışı hakemli dergilerde yayımlanan makaleleri, çeviri kitap bölümleri ve panel sunumları bulunmakta olup kuruluşundan bu yana AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nda (Türkiye Ulusal Ajans) görev yapmaktadır.

After receiving her undergraduate degree at ODTÜ Management Department, she worked in private sector for a while and then started to work in international projects in public sector. She completed her master's degree in Educational Administration and Supervision and PhD degree with her dissertation titled "The Diffusion of Erasmus Program Student Learning Mobility Between 2004-2009 in Turkey". She has presentations at panels and articles in domestic and international periodicals, as well as translation of book chapters. She has been working in the EU Education and Youth Programmes Center (Turkish National Agency) since its foundation.