Mürsel SABANCI

Karesi Kent Konseyi Sivil Toplum Kuruluşlarının Dezavantajlı Gruplara Yönelik Çalışmaları Çerçevesinde Karesi Kent Konseyi- Engelsiz Düşler Projesi
Türkiye

Karesi Kent Konseyi Başkanı Mürsel SABANCI, 5 Mayıs 1966  tarihinde Çorum’ un Ortaköy ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra, Yüksek Eğitimini Ankara Üniversitesi Sağlık Eğitim Fakültesinde tamamlayan SABANCI, Sağlık bilimleri alanında yüksek lisansını tamamladı. 1995 yılında başladığı meslek hayatında1995-2009 yılları arasında Sırasıyla Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Meslek Dersleri Uzman Öğretmenliği, Üniversitelerde Öğretim Görevliliği, Okul Geliştirme Formatörlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Planlama Ekip Liderliği gibi görevlerde bulundu. 2009 yılında başarılı çalışmalarının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE ve Strateji Geliştirme Şube Müdürlüğü görevine getirilen Mürsel SABANCI 2014 yılına kadar bu görevini sürdürdü ve görevi esnasında birçok projenin geliştirilmesinde ve koordinasyonunda görev aldı.

2014 yılı yerel seçimlerinden sonra kurulan Balıkesir merkez ilçesi Karesi Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevine başladı. Halen sürdürmekte olduğu Belediye Başkan Yardımcılığı görevinin yanı sıra 2015 yılından itibaren Karesi Kent Konseyi Başkanlığı, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu Üyeliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi’nin bir çok projesinde koordinatörlük görevlerini ve 2017 yılından itibaren de Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Birlik Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Aktif görevlerinin yanı sıra  Çevre, Şehircilik, Sivil Toplum, Kentlilik Bilinci, Sürdürülebilir Kalkınma, Sağlık, Tarih, Kültür ve Edebiyat konularında bir çok Akademik kongre ve sempozyuma katılmış, ilgili konularda akademik yayınlarıyla literatüre de katkıda bulunmuştur.

Balıkesir’de ikamet eden Mürsel SABANCI, evli ve iki Çocuk babasıdır.