Muhammed ALYÜRÜK

İsbak A.Ş
Türkiye

1980 İstanbul/Bakırköy doğumlu olan Muhammed Alyürük İlk, Orta, Lise ve Üniversite eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve ardından işletme lisans eğitimini tamamlayarak, 2009 yılında MBA (Master of Business Administration) Yüksek Lisans derecesini elde etti. Boğaziçi Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitelerinden Trafik Mühendisliği üzerine eğitim alan Alyürük yurt dışında da yazılım mimarisi, proje yönetimi, ulaşım teknolojileri alanında eğitimler almıştır.

Profesyonel iş Hayatına 1999 yılında Air Alfa Havayollarında, Sistem Uzmanı olarak başlayan, 2000 yılında Sun Microsystem - Gantek’te Yazılım Geliştirici olarak görev yapan Alyürük aynı yılın sonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSBAK A.Ş ’de çalışmaya başladı. 2000-2004 yılları arasında Yazılım Uzmanı olarak çalışmalar yapan Muhammed Alyürük, ülkemizin ilk  Elektronik Denetle Sistemi, Dijital Görüntü Nakli, Akıllı Trafik Sinyalizasyon sistemi gibi projelerinde aktif rol almıştır. 2004-2005 yılları arasında, İSBAK A.Ş ’de Haberleşme ve Görüntü Sistemleri Şefi görevini üstlenmiştir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi - İSBAK A.Ş ’de 2005-2011 yılları arasında ArGe ve Bilgi Teknolojileri Şefliği’nin ardından ArGe ve Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. Alyürük, Eylül 2015’ten buyana  İSBAK A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.