Mete İMER

ÇEVKO (ÇEVKO Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı) Ambalaj Atıklarının Geri Kazanımında Genişletilmiş Üretici Sorumluluğu Modeli
Türkiye

İlk, orta ve lise öğrenimini T.E.D. Ankara Koleji’nde tamamlayan M. Mete İMER, O.D.T.Ü. Makina Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Fulbright bursuyla gittiği A.B.D’nin The Ohio State Üniversitesi’nden Yüksek Lisans derecesi aldı.  İMER’in İngiltere Hull Üniversitesi’nden Lisansüstü İşletme Sertifikası da bulunmaktadır.

Çalışma yaşamına 1988 yılında A.B.D.’de çokuluslu bir şirkette Risk Yöneticisi olarak başlayan İMER, Türkiye’ye dönmeden önce aynı şirketin Belçika’daki merkezinde çalıştı.  Türkiye’de hızlı tüketim malları ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteren çeşitli çokuluslu şirketlerde mühendislik, üretim müdürlüğü, fabrika müdürlüğü, tedarik zinciri ve lojistik müdürlüğü görevlerinde bulunan İMER, 2003 yılında ÇEVKO Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı’da çalışmaya başladı.

ÇEVKO’da daha önce İktisadi İşletme Genel Müdürlüğü’nü de yürütmekte olan İMER, Vakıf Genel Sekreterliği ve Yürütme Kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Brüksel merkezli Genişletilmiş Üretici Sorumluluğu Birliği EXPRA’nın kurucu Yönetim Kurulu üyeliğini yapan İMER, ÇEVKO’yu EXPRA ve PRO Europe’da temsil etmektedir. İMER, aynı zamanda, TOBB Ambalaj Meclisi ve TOBB Dayanıklı Tüketim Malları Meclisi üyesidir.